زندگی من در #آلمان تلخی ها و شیرینی های زندگی را اینجا از نگاه من #تماشا می کنیم. گاهی مینویسم از من و #کولیت #کرون #IBD
کتاب شناخت و بهبود کولیت و کرون-دانلود در انتهای متن
4 دیدگاه

 کتاب شناخت و بهبود کولیت و کرون، کتابی که روزی خود می‌جستم تا دردهایم را آرام‌تر کنم

این کتاب حاصل تجربه‌ی نویسنده پس از چندین سال تلاش برای رسیدنبه تندرستی، بازیابی امید و انگیزه برای ورودی دوباره به محیط تحصیل و کار می‌باشد. در این میان از تجربیاتی که مبتلایان به کولیت در آلمان داشته اند ونیز از گزارش‌هایی که از بیمارانِ ایرانی با بیماری خود داشته اند بهره گرفته شده است.

این روش به خواننده دو دیدگاه متفاوت را ارایه می‌دهد و این مزیت را بدنبال خواهد داشت که خواننده بتواند آشنایی بیشتری از بیماری خود و نحوه صحیح مدارا با بیماری خود ونیز بهینه ترین روش درمان خویش را بیاید.

ابتدا باید بیماری کولیت و کرون را به درستی شناخت تا بتوان راه هایی برای بهبود و برطرف کردن آن ارایه داد.

شناخت عضوِ مهمی به عنوان روده بزرگ که طبق نظر متخصصان گوارش، مغز دوم بدن انسان است، اهمیت شناخت این عضو را در سلامتیِ کلی بدن مشخص می‌کند. پس جای تعجب نیست که با افزایش استرس و عدم رعایت تغذیه مناسب، علایم ناخوشایندی در روده رخ خواهند داد که آغاز بیماری های دیگری خواهند بود.

یک متخصص تغذیه حتی بر این باور بود که ” ما پیر می‌شویم، چون سیستم گوارش ما دیگر خوب جذب نمی‌کند، به پوست مواد لازم نمی‌رسد، چروک می‌شود، به دندان و استخوان و چشم و مو‌ها و مغز نیز مواد مورد نیاز نمی‌رسد، چشم کم سو، دندان‌ها پوسیده و مو‌ها سفید  می‌شوند و حافظه ما ضعیف می‌شود، چون توانایی جذب ما کاهش یافته وگرنه غذای ما همان غذایی است که در جوانی و اوج شادابی مصرف می‌کردیم، فقط توانایی جذب ماست که کاهش یافته…” اینجا فقط اشاره به اهمیت این عضو مهم در بدن و ضرورت مراقبت از آن را داریم.

آیا می دانید که بیشترین درصد سیستم ایمنی بدن شما در اندام‌های گوارش شما قرار دارد؟

سیستم عصبی روده بسیار گسترده و پیچیده است بطوریکه به عنوان اندامی شناخته می‌شود که می‌تواند مستقل و حتی بدون دریافت دستوری ازطرف سیستم عصبیِ مرکزی، عملکرد داشته باشد.

شبکه عصبی در روده به اندازه شبکه عصبی در نخاع ما پیچیده است، به طوری که بنظر می‌رسد  که پیچیده تر از آن است که تنها مسئول پیگیریِ عمل هضم باشد.

چرا روده ما تنها عضو بدن ماست که نیاز به “مغز” خود دارد؟ آیا فقط برای مدیریت روند هضم است؟ یا اینکه فقط یکی از کارهای  روده بزرگ (مغز دوم) ما منظم کردن روند فعالیت تریلیون‌ها میکروب ساکن در روده و مدیریت سیستم ایمنی بدن ما باشد؟!

اگر این عضو بیمار شود، پیامد های متعددی را می‌تواند برای فرد به ‌دنبال داشته باشد.

با توجه کردن به علایمی که بدن در هر روز نشان می‌دهد، می‌توان راه درست حفظ سلامتی را بدست آورد. لازم بذکر است، این راه درست می تواند در هر شخص بگونه متفاوتی باشد، البته اشتراک‌های زیادی هم  وجود دارد.

این کتاب شامل تجربیات من و صدها بیمار مبتلا به کولیت و کرون در ایران و آلمان ‌می‌باشد که درطی سال‌‌ها تلاش برای بهبودی، مناسب ترین داروها، رژیم غذایی، ورزش و سبک زندگی در آن گرداوری شده.

همچنین درتهیه کتاب از برخی پیشنهادات دکتر معالج من، آقای دکتر فرانک مایر، فوق تخصص گوارش بهره گرفته شده است.

شاید شما درمورد کتاب دکتر دیوید کلاین، و روش درمان او بر پایه رژیم گیاهی را برای رسیدن به کنترل و خاموشی بیماری کولیت و کرون را شنیده باشید اما باید بگویم بنظر من و بسیاری دیگر از خواننده های این کتاب، این روش‌ها انتخاب درستی نیستند.

چرا؟!… زیرا بیمارِ مبتلا به کولیت که دچار شعله وری شده تنها توسط مصرف و تزریق دارو می‌تواند به وضیعت بهبودی برسد.

 همچنین هیچ تحقیق پزشکی مبنی بر صحت روش ارایه شده دراین کتاب وجود ندارد و با نگاهی به نظرات برخی خوانندگان این کتاب در سایت آمازون در خواهید یافت که این روش برای آنها کارآمد نبوده است. ولی مطمعنا بخش هایی از کتابِ دکتر کلاین مورد تایید هستند که چکیده‌ی مناسبی از بخش‌های ذکر شده در این کتاب آمده است.

مبتلایان به کولیت در صورت شناخت درست بیماری و رعایت روش‌های ثابت شده و به روز در درمان آن، می‌توانند براحتی یک زندگی عادی، شاداب و حتی بهتر از قبل را تجربه کنند. چون به این ترتیب ما بدن خود را با شناخت بیشتر، بهتر مراقبت و تغذیه خواهیم کرد و این تضمین کننده سلامتی و طول عمر ما خواهد بود.

کتابچه شما این روش‌های شفابخش را به شما معرفی خواهد کرد.

این کتاب را از اینجا دریافت کنید:

کتاب شناخت و بهبود کولیت و کرون(معرفی)

{اگر این مطلب را می‌پسندید، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید}
3

4 دیدگاه درباره “کتاب شناخت و بهبود کولیت و کرون-دانلود در انتهای متن”

  1. سلام و سپاس از به اشتراك گذاشتن اين كتاب دقيقا با اين نظر كه در زمان شعله ور شدن بيماري فقط و فقط بايد با دارو و تزريق و توصيه هاي پزشك پيش رفت موافقم اما در زمان خاموشي هم ميترسم از طب سنتي استفاده كنم. يكي از دوستانم همسرشان در حاليكه روزي بيست بار بيرون روي داشتند و كاهش وزن و … يك شبه بنا به دستورات يك طبيب سنتي خوب شدند و به روزي يكبار دفع رسيدند اما من شك نداشتم كه اين كور سويي بيش نيست همينطور هم شد كه همسرشان ديروز با من تماس گرفتند كه روز از نو و روزي از نو😔اين بيمار حتما بايد بستري ميشد. خوشحالم كه خوبيد هميشه خوب بمانيد🙏

    1. درود بر شما، بر اساس تجارب مختلفی که با بیماران کولیت و کرون از کشور‌های مختلف داشته ام، متابولیسم بدنها بسیار متفاوت هست، خانمی در آلمان هست که وقتی شعله ور می‌شود خود را با هندوانه تعذیه میکند، هندوانه از میوه های مورد علاقه من هست، اما خوردن این میوه می‌تواند برای من به معنای نزدیک شدن به یک قدمیِ شعله وری باشد، بدن آن خانم اما آن را براحتی قبول میکند. می‌خواهم بگویم ما باید در این بیماری کمی هوشمندانه تر “راه خود” را پیدا کنیم، مطالعه کنیم، با مبتلایان دیگر در ارتباط باشیم اما به احساس تن خود بیشترین توجه را داشته باشیم، شاید طبیب سنتی قادر شود بیمار کولیتی را درمان کند، همان طبیب اما از معالجعه من ناتوان باشد و این ناتوانی طب سنتی نیست. در این کتاب هم درباره‌ ضروریات و دانستنی های لازم در این بیماری صحبت شده و نیز روشهایی تشریح شده که خواننده خود بر اساس صدای تنِ خود بداند کدام رژیم غذایی، عادت خواب، ورزش، سبک زندگی و … برای او انتخاب درستی هست. این کم خطاترین راهی هست که هر کس می‌تواند آغاز به شناخت راه شفای خویش کند. ممنون از نظر شما، من هم برای شما تندرستی و شادی آرزو میکنم

دوست دارم دیدگاهتان را بدانم.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای ضروری با * علامتگذاری شده اند.

38 + = 46

*لطفا اعداد را به انگلیسی وارد کنید!